Vážení klienti,

ti, kteří pravidelně sledují novinky na našich webových stránkách, tak si jistě všimli, že se prostřednictvím naší mateřské firmy, sídlící v Nizozemí, účastníme mnoha charitativních projektů v zahraničí (především v Africe a na Blízkém východu).

Tato charitativní činnost je zaměřena především na darování zdravotních pomůcek všeho druhu, jako jsou invalidní vozíky, polohovací postele, toaletní vozíky a další pomůcky pro sebeobsluhu, Většinou se jedná o použité pomůcky, které společně s našimi partnery důkladně připravujeme, kontrolujeme a případně odborně opravujeme tak, aby mohly pomáhat v zemích, kde není zdravotní péče na takové úrovni, na kterou jsme v Evropě zvyklí a bereme jí jako samozřejmou součást našeho života.

Jak již bylo zmíněno v předešlých článcích o naší charitativní činnosti, tak se momentálně (již několik let) zaměřujeme také na pomoc lidem v Tunisu. V minulých letech jsme do této africké země poslali více než 10 kontejnerů plných zdravotních a kompenzačních pomůcek pro místní nemocnice, postižené děti a seniory.

V říjnu tohoto roku jsme byli pozváni do tuniského hlavního města, abychom měli možnost se sejít s doktory v místních nemocnicích, setkat se s pacienty, kterým tyto zdravotní pomůcky zlepšily kvalitu jejich života či rekonvalescence a také se setkat s představiteli místních neziskových organizací, které využívají tyto pomůcky pro různé účely (např. místní zoologická a botanická zahrada – Tunis Belvedere park).

Byla to pro nás všechny velice zajímavá a cenná zkušenost, potkali jsme mnoho zajímavých lidí, kteří se snaží druhým pomáhat bez nároku na svůj vlastní prospěch. Také jsme potkali spoustu dětských pacientů, kterým tyto pomůcky dávají lepší vyhlídky do jejich budoucího života.

To hlavní, co jsme si z této cesty odnesli, je silný pocit, že tato pomoc opravdu dává smysl a budeme se do budoucna snažit angažovat stále více

    


Krosmedical

E-shop

Vyberte si ze stovek produktů u nás skladem.

zobrazit
Krosmedical

Půjčovna

Široký sortiment zdravotních pomůcek k pronájmu.

zobrazit
Krosmedical

Servis

Nabídka záručního pozáručního servisu.

zobrazit